Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
2. PROJE PAZARI

Başvuru Bilgileri

Başvuru Bilgileri

 • Başvurular II. Proje Pazarı Proje Başvuru Formuna (Bkz. Başvuru Formu)  uygun olarak özet sayfası hariç ekleriyle beraber en fazla  10(on) A4 Sayfası büyüklüğünde olmalıdır.
 • Proje önerileri PDF formatında projepazaricomu.edu.tr adresine e-mail olarak kabul edilecektir. Proje önerinizin adresimize ulaşmasının ardından tarafınıza e-mail ile proje başvurunuzun alındığı bilgisi verilecektir. 
 • Proje Pazarı Katılım Taahhütnamesi, Proje Önerisiyle birlikte imzalı bir şekilde taratılarak gönderilmelidir.
 • Proje Önerileri son gönderim tarihi (22 Mart 2019) saat 23:59’ a kadar ulaştırılmadığı takdirde değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Proje Başvuru Formu ve Örnek Dokümanları aşağıdaki bölmeden indirebilirsiniz.                                                                                                                                                            Proje Yazım Kuralları
 • Kâğıt Kullanım Alanı: Standart A4 Kağıt ölçülerinde kağıdın daha sonra baskı ve ciltleme yapılabilmesi için metin, şekil ve çizelgeler, sol kenardan 3,5 cm, sağ kenardan 2,0 cm, üst ve alt kenarlardan 2,5 cm boşluk bırakılarak yerleştirilmelidir.
 • Yazım Özelliği: Yazıların bilgisayarda, 12 punto büyüklükte, "Times New Roman" yazı karakteri kullanılarak, iki yana yaslanmış ve 1,5 açıklıkta yazılması gerekmektedir. Sayfa sonundaki alt başlığı en az iki satır yazı izlemeli ya da alt başlık yeni sayfada yer almalıdır. Yazımda her virgül ve noktadan sonra bir karakter boşluk bırakılmalıdır. Kelimeler satır sonlarında bölünmemeli, bölünüyorsa kelime bir aşağı satıra alınıp, cümle devam etmelidir.  Ondalıklı sayılarda “,” (virgül) karakteri kullanılmalıdır.  Paragrafın ilk satırı 1 cm içeriden başlamalı ve paragraflar arasında dahil bütün metin boyunca 0 nk boşluk bırakılmalıdır.
 • Özet: Projenin içeriğinde belirlenen başlıkları içeren proje özeti maksimum 300 kelime olmalıdır. Anahtar kelimeler bu bölümde yer alacaktır. Özet Bölümünde Proje başvuru sahibi ya da ekip şeklindeki başvurularda ekip lideri  (*) ile belirtilmelidir. (Proje pazarına ekip olarak katılımlarda ekip lideri kişi (*) ile belirtilmelidir.) Özet şablonunda örnek kullanım gösterilmektedir. Özet bölümü projeyi bütünüyle özetler nitelikte olmalıdır. (Bkz. Proje Özeti)
 • Proje Başvuru Formu: Proje Başvuru Formundan ilgili bölümlere hangi bilgilerin doldurulması gerektiği bilgisine ulaşabilirsiniz. Proje başvuruları 10 sayfayı geçmemelidir. (Bkz. Başvuru Formu)
 • Başvurunuzun tamamlanmış sayılması ve değerlendirmeye alınabilmesi için aşağıdaki belgelerin en geç 22 Mart  2019 saat 23.59'a kadar tarafımıza ulaştırılmış olması gerekmektedir:

 

 1. Başvuru Formu (bu form hem word hem de pdf halinde gönderilmelidir).
 2. Proje Özeti
 3. Taahhütname

Ekler

Başvuru Formu.docx
Özet Taslağı.docx
Taahhütname.docx